Δευτέρα 2 Μαρτίου 2015

TITORMOSDSA - ΔΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 7-0

Με απόλυτη επιτυχία στέφθηκε ο πρώτος αγώνας της ομάδας μας, στα πλαίσια του 31ου ΠΠΠΔΣ, ο οποίος διεξήχθη στις εγκαταστάσεις του ΕΜΙΛΕΟΝ, το Σάββατο 28-2-2015. Με αντίπαλο μία ομάδα, την οποία δε γνωρίζαμε, αφού δεν είχε τύχει να συναντηθούμε στο παρελθόν, εκτός των μακρινών τελικών της Κοζάνης, το 1999 και η οποία παρατάχθηκε χωρίς τον βασικό της τερματοφύλακα, η ομάδα μας κατάφερε να νικήσει, χωρίς να απειληθεί, ουσιαστικά και να ξεκινήσει με το δεξί το νέο πρωτάθλημα. Από την αρχή του αγώνα φάνηκε ότι αργά ή γρήγορα το γκολ θα έμπαινε και αυτό ήρθε μετά από μακρινό σουτ του palasko και δώρο του τερματοφύλακα. Περίπου στο 35 σημειώθηκε το δεύτερο γκολ από τον Κρόϊφ, ο οποίος, αφού πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του, με σουτ έξω από την περιοχή εκτέλεσε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και έκλεισε το πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο, το πρώτο δεκάλεπτο ήταν καθοριστικό για την έκβαση του αγώνα, αφού εκεί η ομάδα μας έδειξε σοβαρή και καθάρισε το παιχνίδι κάνοντας το 3-0 με τον yfa και το 4-0 με τον chris tsam. Από κει και μετά η αντίπαλη ομάδα πέταξε λευκή πετσέτα και σημειώθηκαν άλλα τρία γκολ, με τον chris tsam (5-0), τον paliou (6-0) και τον safa (7-0).Συμπερασματικά, η ομάδα έδειξε χαρακτήρα, χωρίς να πιάσει καλή απόδοση, έχοντας ως ελαφρυντικό το άγνωστο της αντιπάλου και το γεγονός ότι υπήρχε το άγχος της πρεμιέρας. Η αντίπαλη ομάδα, αν είχε τερματοφύλακα, θα προέβαλλε μεγαλύτερη αντίσταση, αφού έδειξε στοιχεία καλής ομάδας, η οποία θα έχει, ελπίζουμε, καλή πορεία στο πρωτάθλημα. Συνεχίζουμε για τον επόμενο αγώνα, εκτός έδρας, με αντίπαλο την ομάδα των Ιωαννίνων, με σοβαρότητα και χαμηλά τη μπάλα.

Υ.Γ. Ντεμπούτο για τον Tamarel (καλώς ήρθες στην ομάδα μας)