Πέμπτη 19 Φεβρουαρίου 2015

TITORMOSDSA - ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: 5-5

Πετυχημένο κρίθηκε το τελευταίο δυνατό φιλικό της ομάδας μας με αντίπαλο αυτή των διαιτητών, το οποίο διεξήχθη στις εγκαταστάσεις των ακαδημιών "ΑΤΛΑΝΤΕΣ". Το τελικό αποτέλεσμα 5-5 φανερώνει ότι ήταν ένα χορταστικό ματς, με πολλά γκολ και με αρκετές χαμένες ευκαιρίες, εκατέρωθεν. Στο πρώτο ημίχρονο το αποτέλεσμα ήταν 2-1, με την ομάδα μας να προηγείται με τον Reyes, να χάνει αρκετές ευκαιρίες για γκολ, να δέχεται την ισοφάριση αλλά να παίρνει κεφάλι στο σκορ με γκολ του Yfa. Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι ξεχείλωσε, αφού η ομάδα μας δεν παρουσιάστηκε πειθαρχημένη και έδωσε την ευκαιρία στον αντίπαλο να κάνει το παιχνίδι του με αποτέλεσμα να έχουμε σκορ πόλο. Τα γκολ της ομάδας πέτυχαν στο δεύτερο ημίχρονο οι Reyes, Yfas, KillNick των φιλικών. Η ομάδα έδειξε μαχητικό πνεύμα, παρά τις ελλείψεις (makelele, chris tsam, flou, κρόϊφ, safas, stouras) και στο πρώτο ημίχρονο έδειξε στοιχεία ομάδας. Από δω και πέρα υπάρχει μία εβδομάδα για την προετοιμασία της ομάδας εν όψει του πρώτου αγώνα με την ομάδα της Κοζάνης.

Παρόντες: Petrigoal, εργαλείο, black, paretso, palasko, killnick των φιλικών, yfas, reyes, kotro, paliou, basilo (ενδεκάδα) δέκα άμπαλο, pavarotti, Ναλιτζής