Δευτέρα 15 Δεκεμβρίου 2014

ΑΟ ΕΛΑΙΟΦΥΤΟΥ - TITORMOSDSA: 2-2

Πραγματοποιήθηκε σήμερα, στο γήπεδο του Ελαιοφύτου, το τέταρτο στη σειρά φιλικό της ομάδας μας με αντίπαλο αυτή του Ελαιοφύτου με τελικό σκορ 2-2. Με αρκετές απουσίες παρατάχθηκε η ομάδα (kotro, palasko, makelele, reyes, flou) αλλά και με επανεμφανίσεις ευχάριστες (petrigoal, basilo). Το παιχνίδι είχε φάσεις εκατέρωθεν και η νίκη θα μπορούσε να επιτευχθεί και από τις δύο ομάδες, αλλά η ατυχία-αστοχία των επιθετικών και μη στέρησε αυτή τη χαρά. Η ομάδα μας στο πρώτο ημίχρονο με σωστή τακτική και έναν petrigoal  σε εξαιρετική κατάσταση κράτησε το μηδέν στην άμυνα και προηγήθηκε στο σκορ με τον Yfa, ο οποίος έσπασε το τεχνητό οφσάϊντ των γηπεδούχων και πλάσαρε τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα μας δε μπήκε καλά στον αγωνιστικό χώρο και δέχθηκε δύο γκολ σε μικρό χρονικό διάστημα αλλά είχε τη δύναμη να ισοφαρίσει, πάλι με τον Yfa. Στη συνέχεια το παιχνίδι είχε ντεμαράζ χαμένων ευκαιριών και από τις δύο ομάδες, χωρίς γκολ, με αποτέλεσμα η μπίλια να καθίσει στο Χ.  Στα αξιοσημείωτα του φιλικού η επανεμφάνιση των petrigoal, basilo (βάλτο αγόρι μου...), η οποία συνοδεύτηκε με καλή απόδοση, η ανοδική σταθερή πορεία του Stoura, η τρίτη ισοπαλία σε τέσσερα παιχνίδια και η διατήρηση του αήττητου και γενικότερα το πάθος όλων όσων αγωνίστηκαν απέναντι σε μία ομάδα, της οποίας το πρωτάθλημα βρίσκεται σε εξέλιξη.

Παρόντες: Petrigoal, Black, Stouras, Δέκα άμπαλο, Μπάμπης ο φλου, Basilo, Pavarotti, Yfas, KillNick των φιλικών, Chris Tsam, Paretso, Papatom, Safas.