Πέμπτη, 5 Μαΐου 2016

...

Τα Γιαννιτσά δε θα προσέλθουν στο Βόλο για τον αγώνα το Σάββατο...

Από Mour...


Τη μετατροπή των 40.000 συμβασιούχων ιδιωτικού δικαίου αορίστου χρόνου σε μονίμους υπαλλήλους του δημοσίου θα περιλαμβάνει διάταξη που θα περιληφθεί, σύμφωνα με πληροφορίες, στο σχέδιο νόμου για την αξιολόγηση το οποίο πρόκειται σύντομα να κατατεθεί για ψήφιση στη Βουλή από τον αναπληρωτή Υπουργό Διοικητικής Μεταρρύθμισης Χριστόφορο Βερναρδάκη, σύμφωνα με δημοσίευμα του newpost.gr 27/10/2015.
Πρόκειται για συμβασιούχους αορίστου χρόνου που υπηρετούν σήμερα στο στενό δημόσιο τομέα, σε ΟΤΑ και ΝΠΠΔ θα αποκτήσουν έως το τέλος του χρόνου την ΙΔΙΟΤΗΤΑ του μονίμου υπαλλήλου.
Σύμφωνα, πάντα, με το δημοσίευμα του newpost.gr, η ένταξη των 40.000 συμβασιούχων ΑΟΡΙΣΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ (ΙΔΑΧ) ως τακτικό προσωπικό στο δημόσιο είχε συμπεριληφθεί σε ανάλογη διάταξη, πριν από μήνες, σε σχέδιο νόμου του πρώην Υπουργού Γιώργου Κατρούγκαλου. Ωστόσο την τελευταία στιγμή απαλείφθηκε κατά την ψήφιση του σχεδίου νόμου, και αυτό γιατί τότε κρίθηκε ότι δεν είχαν επιλυθεί θέματα που τους αφορούσαν όπως ο υπολογισμός του εφάπαξ το οποίο θα λάβουν μετά την αποχώρησή τους, ως μόνιμοι υπάλληλοι, από το δημόσιο.
Η εργασιακή αυτή μετατροπή δεν προκαλεί, σύμφωνα με το Υπουργείο Διοικητικής Μεταρρύθμισης πρόσθετο δημοσιονομικό κόστος, τονίζει το δημοσίευμα του newpost.gr. Από την μετατροπή των συμβασιούχων αορίστου χρόνου σε μονίμους υπαλλήλους θα εξαιρεθεί το επιστημονικό προσωπικό των ανεξαρτήτων αρχών, οι δικηγόροι με έμμισθη εντολή και όσοι υπηρετούν σε ΝΠΙΔ και ΔΕΚΟ.
Οι χαλκιδαίοι όμως είχαν άλλη άποψη επί της Μονιμοποίησης γνωρίζοντας τα τερτίπια του μνημονίου !!!!!!! τους Μονιμοποίησαν ενωρίτερα με δική τους απόφαση για να μην περιμένουν και καρδιοχτυπούν οι άνθρωποι, γιατί όπως γνωρίζουμε τα μέτρα του νέου μνημονίου ζητούν 30.000 χιλιάδες απολύσεις Υπαλλήλων, όλες οι απολύσεις θα αρχίσουν από τους ΙΔΑΧ οι δε Χαλκιδαίοι έσπευσαν να προστατέψουν την υπαλληλική σχέση των ΙΔΑΧ εκδίδοντας απόφαση μονιμοποίησης πριν αποφασίσει το κοινοβούλιο.
Πληροφοριακά:
1) Οι ΙΔΑΧ έχουν ασφαλιστικό φορέα ΙΚΑ και όχι ΤΑΔΚΥ που κατέχουν οι μόνιμοι υπάλληλοι.
2)Οι ΙΔΑΧ κατέχουν Θέσεις Προσωποπαγείς και όχι θέσεις μονίμου προσωπικού, με την έξοδο από την υπηρεσία οι θέσεις καταργούνται.
3) Και όπως λέει και η λαϊκή παροιμία, Άλλο μόνιμος και άλλο ΙΔΑΧ . Δηλαδή άλλο τι μου κάνεις και άλλο τι μου γίνεσαι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΥΓ. κύριε Κατρούγκαλε & κ. Κουρουμπλή θα πρέπει να ρίξετε μια ματιά δίπλα στην Χαλκίδα για να ενημερωθείτε καλύτερα, τα νομικά σας δεν πρέπει να ειναι καλά

ΣΤΙΓΜΕΣ...




Τετάρτη, 4 Μαΐου 2016

...

Κατρούγκαλε, η Χαλκίδα μία ώρα δρόμος είναι....λύσεις υπάρχουν, αρκεί να έχεις μάτια να τις δεις...

ασφαλιστικό; στο πιτς φυτίλι θα το είχαν λύσει, τους νόμους τους παίζουν στα δάχτυλα του ενός χεριού (ή ποδιού)

αιτιολογία; έλα ρε μεγάλε κατρούγκαλε, αυτοί ξεπερνούν και τον πρόεδρο της ΠΑΕ ΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ...

  

Δευτέρα, 25 Απριλίου 2016

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ-ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ-ΣΧΟΛΙΑ by Roido

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΚΑΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ

Α΄  ΟΜΙΛΟΣ 


1η   ΑΓΩΝ.
6η    ΑΓΩΝ.



ΝΟΜΟΣ ΑΘΗΝΩΝ – SUI GENERIS ΑΘΗΝΩΝ
2-7
0-4
Δ.Σ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ – Δ.Σ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
1-1

ΣΟΛΩΝ ΑΘΗΝΩΝ – ΡΕΠΟ





2η   ΑΓΩΝ.
7η   ΑΓΩΝ.



Δ.Σ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΝΟΜΟΣ ΑΘΗΝΩΝ
1-1

SUI GENERIS ΑΘΗΝΩΝ – ΣΟΛΩΝ ΑΘΗΝΩΝ
2-5
1-1
Δ.Σ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ – ΡΕΠΟ





3η    ΑΓΩΝ.
8η   ΑΓΩΝ.



ΣΟΛΩΝ ΑΘΗΝΩΝ – Δ.Σ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ
6-1

ΝΟΜΟΣ ΑΘΗΝΩΝ – Δ.Σ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
2-1

SUI GENERIS ΑΘΗΝΩΝ – ΡΕΠΟ





4η    ΑΓΩΝ.
9η    ΑΓΩΝ.



ΝΟΜΟΣ ΑΘΗΝΩΝ – ΣΟΛΩΝ ΑΘΗΝΩΝ
1-5

Δ.Σ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - SUI GENERIS ΑΘΗΝΩΝ
1-2

Δ.Σ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΡΕΠΟ





5η    ΑΓΩΝ.
10η   ΑΓΩΝ.



SUI GENERIS ΑΘΗΝΩΝ – Δ.Σ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ
2-1

ΣΟΛΩΝ ΑΘΗΝΩΝ – Δ.Σ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
3-0

ΝΟΜΟΣ ΑΘΗΝΩΝ – ΡΕΠΟ



ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΥ

Α/Α
ΟΜΑΔΑ
ΑΓΩΝΕΣ
ΒΑΘΜΟΙ
ΤΕΡΜΑΤΑ
ΝΙΚΕΣ
ΙΣΟΠΑΛ.
ΗΤΤΕΣ








1
ΣΟΛΩΝ ΑΘΗΝΩΝ
5
13
20-5
4
1
0
2
SUI GENERIS ΑΘΗΝΩΝ
6
13
18-10
4
1
1
3
ΝΟΜΟΣ ΑΘΗΝΩΝ
5
4
6-18
1
1
3
4
Δ.Σ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ
4
2
4-10
0
2
2
5
Δ.Σ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
4
1
3-8
0
1
3
6









ΤΡΙΤΟΣ
ΒΑΘΜΟΙ ΜΕ ΠΡΩΤΟ
ΒΑΘΜΟΙ ΜΕ ΔΕΥΤΕΡΟ
ΒΑΘΜΟΙ ΜΕ ΤΕΤΑΡΤΟ
ΣΥΝΟΛΟ
ΑΓΩΝΩΝ
ΣΥΝΟΛΟ
 ΒΑΘΜΩΝ
ΤΕΡΜΑΤΑ ΜΕ 1Ο , 2Ο ΚΑΙ 4Ο







ΝΟΜΟΣ ΑΘΗΝ
0
0
1
4
1
4-17

ΣΧΟΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟ ΟΜΙΛΟ

      Στο μοναδικό παιχνίδι που έγινε για τον πρώτο όμιλο η ομάδα του ΣΟΛΩΝΑ ΑΘΗΝΩΝ δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της ομάδας των  SUI GENERIS ΑΘΗΝΩΝ, που αποδεικνύεται σκληρό καρύδι και κατά τη γνώμη μας το φαβορί για τη δεύτερη θέση του ομίλου, χωρίς όμως να σταματάει να καλοβλέπει και την πρώτη θέση, αφού το παιχνίδι έληξε ισόπαλο 1-1. Έτσι  οι δύο ομάδες συνεχίζουν να ισοβαθμούν με 13 βαθμούς η κάθε μία αλλά με τον ΣΟΛΩΝΑ να έχει έναν αγώνα λιγότερο. Θεωρητικά το πρόγραμμα του  ΣΟΛΩΝΑ είναι πιο δύσκολο πρόγραμμα αφού έχει δύο παιχνίδια στην Κρήτη όμως μη ξεχνάμε ότι είναι ο πρωταθλητής και μπορεί να περάσει από οποιαδήποτε έδρα.
      Κατά τα άλλα, φυσικά, η κατάσταση έμεινε αμετάβλητη με τις υπόλοιπες ομάδες (ΝΟΜΟΣ ΑΘΗΝΩΝ, ΡΕΘΥΜΝΟ, ΗΡΑΚΛΕΙΟ) να διεκδικούν την τρίτη θέση.


































ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΚΑΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ

Β΄  ΟΜΙΛΟΣ 


1η   ΑΓΩΝ.
6η    ΑΓΩΝ.



Δ.Σ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ ΑΘΗΝΩΝ
0-5
0-5
Δ.Σ. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – Δ.Σ. ΠΥΡΓΟΥ
2-0 λ.μ.
2-0 α.α.
ΔΡΑΚΩΝ ΑΘΗΝΩΝ – ΡΕΠΟ





2η   ΑΓΩΝ.
7η   ΑΓΩΝ.



Δ.Σ. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – Δ.Σ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ
5-1
1-2
ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ ΑΘΗΝΩΝ – ΔΡΑΚΩΝ ΑΘΗΝΩΝ
2-2
2-0
Δ.Σ. ΠΥΡΓΟΥ – ΡΕΠΟ





3η    ΑΓΩΝ.
8η   ΑΓΩΝ.



ΔΡΑΚΩΝ ΑΘΗΝΩΝ – Δ.Σ. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
0-0

Δ.Σ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ – Δ.Σ. ΠΥΡΓΟΥ
2-0 λ.μ.

ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ ΑΘΗΝΩΝ – ΡΕΠΟ





4η    ΑΓΩΝ.
9η    ΑΓΩΝ.



ΔΡΑΚΩΝ ΑΘΗΝΩΝ – Δ.Σ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ
2-0

Δ.Σ. ΠΥΡΓΟΥ – ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ ΑΘΗΝΩΝ
0-2 λ.μ.

Δ.Σ. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΡΕΠΟ





5η    ΑΓΩΝ.
10η   ΑΓΩΝ.



ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ ΑΘΗΝΩΝ – Δ.Σ. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
4-2

Δ.Σ. ΠΥΡΓΟΥ – ΔΡΑΚΩΝ ΑΘΗΝΩΝ
0-2 α.α.

Δ.Σ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΡΕΠΟ



ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΥ

Α/Α
ΟΜΑΔΑ
ΑΓΩΝΕΣ
ΒΑΘΜΟΙ
ΤΕΡΜΑΤΑ
ΝΙΚΕΣ
ΙΣΟΠΑΛ.
ΗΤΤΕΣ








1
ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ ΑΘΗΝΩΝ
6
16
20-4
5
1
0
2
Δ.Σ. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
6
10
12-7
3
1
2
3
ΔΡΑΚΩΝ ΑΘΗΝΩΝ
5
8
6-4
2
2
1
4
Δ.Σ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ
6
6
5-18
2
0
4
5
Δ.Σ. ΠΥΡΓΟΥ
5
-3
0-10
0
0
5
6








ΤΡΙΤΟΣ
ΒΑΘΜΟΙ ΜΕ ΠΡΩΤΟ
ΒΑΘΜΟΙ ΜΕ ΔΕΥΤΕΡΟ
ΒΑΘΜΟΙ ΜΕ ΤΕΤΑΡΤΟ
ΣΥΝΟΛΟ ΑΓΩΝΩΝ
ΣΥΝΟΛΟ ΒΑΘΜΩΝ
ΤΕΡΜΑΤΑ ΜΕ 1Ο , 2Ο ΚΑΙ 4Ο







ΔΡΑΚΩΝ
1
1
3
4
5
4-4

Σ.Σ.: 1) Όπου λ.μ. = λόγω μηδενισμού.
                Όπου α.α. = άνευ αγώνος
2) Η ομάδα του Δ.Σ. ΠΥΡΓΟΥ αποβλήθηκε από το πρωτάθλημα με απόφαση της Οργανωτικής Επιτροπής, σύμφωνα με το άρθρο 7 του Κανονισμού του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου Δικηγορικών Συλλόγων, κατόπιν ενστάσεως του ΔΗΜΟΣΘΕΝΗ  ΑΘΗΝΩΝ για  αντικανονική συμμετοχή ποδοσφαιριστή της στον μεταξύ τους αγώνα, ο οποίος είχε αγωνιστεί και στους προηγούμενους αγώνες της ομάδας του Δ.Σ. ΠΥΡΓΟΥ, για τον οποίο εκδόθηκε δελτίο αθλητικής ιδιότητας  μετά από δόλια ενέργεια, όπως κρίθηκε από την Οργανωτική Επιτροπή.
Έτσι χάνει όλους τους αγώνες που είχε παίξει μέχρι τότε με σκορ 0-2 (άρθρα 7 και 20 του Κανονισμού) κι επιπλέον της αφαιρείται και 1 βαθμός για κάθε αγώνα που συμμετείχε ο ποδοσφαιριστής.
Επίσης όλα τα υπόλοιπα παιχνίδια της από την αγωνιστική που αποβλήθηκε από το πρωτάθλημα μέχρι το τέλος των αγώνων του ομίλου κατακυρώνονται στους αντιπάλους της με σκορ 2-0.
















ΣΧΟΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟ ΟΜΙΛΟ

      Κανένας αγώνας δεν έγινε το τριήμερο 23-24-25/4 για τον όμιλο αυτό, αφού και ο συγκεκριμένος όμιλος είναι μπροστά σε αριθμό παιχνιδιών μιας κι έχουν συμπληρωθεί οι επτά πρώτες αγωνιστικές.
      Έτσι ο ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ δικαιούται να πανηγυρίζει ακόμη αφού είναι βέβαιο ότι παίρνει και μαθηματικά την πρώτη θέση του ομίλου, αφού θα της προστεθούν και οι τρεις βαθμοί του αγώνα με τον ΠΥΡΓΟ, που έχει αποβληθεί από το πρωτάθλημα, την 9η αγωνιστική, κι είναι η πρώτη ομάδα που εξασφάλισε και τυπικά την πρόκριση στην τελική φάση της ΧΑΛΚΙΔΑΣ.
      Για τη δεύτερη θέση θα γίνει μάχη ανάμεσα στον ΔΡΑΚΟΝΤΑ και την ΚΑΛΑΜΑΤΑ με την ομάδα της Μεσσηνίας να παίζει τα δύο τελευταία και καθοριστικά παιχνίδια, με ΔΡΑΚΟΝΤΑ και ΔΗΜΟΣΘΕΝΗ, στην έδρα της. Εάν κερδίσει τον ΔΡΑΚΟΝΤΑ την τελευταία αγωνιστική θέλει μόνο ένα βαθμό στον αγώνα με τον ΔΗΜΟΣΘΕΝΗ. Εάν το παιχνίδι λήξει ισόπαλο ή κερδίσει ο ΔΡΑΚΩΝ λογικά είναι αυτός που εξασφαλίζει τη δεύτερη θέση αφού έχει να αντιμετωπίσει εκτός έδρας την ομάδα της ΤΡΙΠΟΛΗΣ. Αντιλαμβάνεστε λοιπόν πόσο καθοριστική ήταν η ήττα της ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ στην ΤΡΙΠΟΛΗ.
      Πάντως πριν την έναρξη των αγώνων του ομίλου αυτού θεωρούσαμε τον ΔΡΑΚΟΝΤΑ ως το αδιαφιλονίκητο φαβορί για την κατάκτηση της πρώτης θέσης κι ότι για τη δεύτερη θέση θα πάλευαν οι ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ, ΚΑΛΑΜΑΤΑ και ΠΥΡΓΟΣ. Τελικά ο ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ παρουσιάστηκε ανώτερος του αναμενομένου και δίκαια παίρνει την πρώτη θέση ενώ ο ΔΡΑΚΩΝ σίγουρα δεν βρίσκεται στην ίδια καλή κατάσταση με τα προηγούμενα χρόνια και θα πρέπει να δώσει μάχη με την πάντα πολύ καλή και αξιόμαχη ομάδα της ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ για τη δεύτερη θέση.  
      Την τέταρτη θέση, η οποία έχει κι αυτή καθοριστική σημασία πλέον στους ομίλους για τον καλύτερο τρίτο όλων των ομίλων, παίρνει  λογικά η ομάδα της ΤΡΙΠΟΛΗΣ εκτός κι αν ο ΔΡΑΚΩΝ κάνει δύο ήττες στις επόμενες δύο αγωνιστικές, κάτι που δεν φαίνεται πιθανό, αλλά στο ποδόσφαιρο ποτέ δεν ξέρεις.

  






ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΚΑΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ

Γ΄  ΟΜΙΛΟΣ 


1η   ΑΓΩΝ.
6η    ΑΓΩΝ.



Δ.Σ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – Δ.Σ. ΚΟΖΑΝΗΣ
5-0
5-1
Δ.Σ. ΚΑΒΑΛΑΣ – Δ.Σ. ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
3-3
1-6
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ – Δ.Σ. ΞΑΝΘΗΣ
2-0




2η   ΑΓΩΝ.
7η   ΑΓΩΝ.



ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ – Δ.Σ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
1-0

Δ.Σ. ΚΟΖΑΝΗΣ – Δ.Σ. ΚΑΒΑΛΑΣ
5-1

Δ.Σ. ΞΑΝΘΗΣ – Δ.Σ. ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
2-1




3η    ΑΓΩΝ.
8η   ΑΓΩΝ.



Δ.Σ. ΚΑΒΑΛΑΣ – ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ
0-4

Δ.Σ. ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ – Δ.Σ. ΚΟΖΑΝΗΣ
5-1

Δ.Σ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – Δ.Σ. ΞΑΝΘΗΣ
3-1




4η    ΑΓΩΝ.
9η    ΑΓΩΝ.



ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ – Δ.Σ. ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
2-1

Δ.Σ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – Δ.Σ. ΚΑΒΑΛΑΣ
5-0

Δ.Σ. ΞΑΝΘΗΣ – Δ.Σ. ΚΟΖΑΝΗΣ
6-1




5η    ΑΓΩΝ.
10η   ΑΓΩΝ.



Δ.Σ. ΚΟΖΑΝΗΣ – ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ
1-1

Δ.Σ. ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ – Δ.Σ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
0-1

Δ.Σ. ΚΑΒΑΛΑΣ – Δ.Σ. ΞΑΝΘΗΣ
1-6


ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  Γ΄ ΟΜΙΛΟΥ

Α/Α
ΟΜΑΔΑ
ΑΓΩΝΕΣ
ΒΑΘΜΟΙ
ΤΕΡΜΑΤΑ
ΝΙΚΕΣ
ΙΣΟΠΑΛ.
ΗΤΤΕΣ








1
Δ.Σ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
6
15
19-3
5
0
1
2
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ
5
13
10-2
4
1
0
3
Δ.Σ. ΞΑΝΘΗΣ
5
9
15-8
3
0
2
4
Δ.Σ. ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
6
7
16-10
2
1
3
5
Δ.Σ. ΚΟΖΑΝΗΣ
6
4
9-23
1
1
4
6
Δ.Σ. ΚΑΒΑΛΑΣ
6
1
6-29
0
1
5










ΤΡΙΤΟΣ
ΒΑΘΜΟΙ ΜΕ ΠΡΩΤΟ
ΒΑΘΜΟΙ ΜΕ ΔΕΥΤΕΡΟ
ΒΑΘΜΟΙ ΜΕ ΤΕΤΑΡΤΟ
ΣΥΝΟΛΟ
ΑΓΩΝΩΝ
ΣΥΝΟΛΟ ΒΑΘΜΩΝ
ΤΕΡΜΑΤΑ ΜΕ 1Ο , 2Ο ΚΑΙ 4Ο







ΞΑΝΘΗ
0
0
3
3
3
3-6

ΣΧΟΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟ ΟΜΙΛΟ

      Για τον τρίτο όμιλο, είχαμε το παιχνίδι ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ – ΚΑΒΑΛΑΣ το οποίο η ομάδα της Πιερίας κέρδισε εύκολα με σκορ 6-1 και δείχνει ότι με προϋποθέσεις και συνδυασμό ευνοϊκών γι’ αυτήν αποτελεσμάτων μπορεί να διεκδικήσει και την τρίτη θέση αφού έχει στη δυνατή  έδρα της την ΞΑΝΘΗ και τον ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ
      Μάχη φαίνεται ότι θα γίνει για την κατάκτηση των δύο προνομιούχων θέσεων ανάμεσα στα ΙΩΑΝΝΙΝΑ, στον ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ και την ισχυρή φέτος, όπως λένε οι πληροφορίες μας, ΞΑΝΘΗ, η οποία έχει μείνει πίσω στη βαθμολογία κατά τέσσερις βαθμούς από τον ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ και έξι από τα ΙΩΑΝΝΙΝΑ (που έχουν έναν αγώνα περισσότερο), αλλά αντιμετωπίζει και τις δύο αυτές ομάδες στην έδρα της στον δεύτερο γύρο.
      Ο ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ, που αυτή τη στιγμή βρίσκεται στη δεύτερη θέση του ομίλου, αλλά μ’ έναν αγώνα λιγότερο από τα ΙΩΑΝΝΙΝΑ, φαίνεται να έχει το πιο δύσκολο πρόγραμμα αφού στον δεύτερο γύρο αντιμετωπίζει τους άλλους δύο  συνδιεκδικητές των δύο πρώτων θέσεων (ΙΩΑΝΝΙΝΑ, ΞΑΝΘΗ) εκτός έδρας.
      Η πάντα ισχυρή ομάδα των ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ θεωρητικά έχει πιο βατό πρόγραμμα και πιστεύουμε ότι θα καταλάβει μία από τις δύο πρώτες θέσεις αφού έχοντας περάσει με νίκη από την έδρα της ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ και χάσει από τον ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ στη Θεσσαλονίκη αντιμετωπίζει εκτός έδρας την ΞΑΝΘΗ, με πλεονέκτημα τη νίκη στον πρώτο αγώνα τους με δύο γκολ διαφορά (με σκορ 3-1), σε πιθανή ισοβαθμία τους.
      Η δυνατή όχι μόνο φέτος αλλά και τα προηγούμενα χρόνια ομάδα της ΞΑΝΘΗΣ διεκδικεί επ’ ίσοις όροις μία από τις δύο προνομιούχες θέσεις του ομίλου αφού αντιμετωπίζει εντός έδρας τα ΙΩΑΝΝΙΝΑ και τον ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ, τον οποίο πέρσι είχε κερδίσει στην έδρα της 2-0. Μειονέκτημα γι’ αυτή ότι   έχασε και τα δύο εκτός έδρας παιχνίδια με τις αντιπάλους της με δύο γκολ διαφορά.
      Λογικά η τρίτη ομάδα του ομίλου αυτού θα είναι μία από εκείνες που θα διεκδικήσουν την θέση του καλύτερου τρίτου όλων των ομίλων.












ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΚΑΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ

Δ΄  ΟΜΙΛΟΣ 


1η   ΑΓΩΝ.
6η    ΑΓΩΝ.



Δ.Σ. ΑΓΡΙΝΙΟΥ – Δ.Σ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
3-1
2-1
Δ.Σ. ΒΟΛΟΥ – Δ.Σ. ΒΕΡΟΙΑΣ
3-1
3-1
Δ.Σ. ΚΕΡΚΥΡΑΣ – Δ.Σ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ
1-5
2-4



2η   ΑΓΩΝ.
7η   ΑΓΩΝ.



Δ.Σ. ΚΕΡΚΥΡΑΣ – Δ.Σ. ΑΓΡΙΝΙΟΥ
0-1
3-5
Δ.Σ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ – Δ.Σ. ΒΟΛΟΥ
1-2

Δ.Σ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ – Δ.Σ. ΒΕΡΟΙΑΣ
3-0
0-2 α.α.



3η    ΑΓΩΝ.
8η   ΑΓΩΝ.



Δ.Σ. ΒΟΛΟΥ – Δ.Σ. ΚΕΡΚΥΡΑΣ
5-1
4-0
Δ.Σ. ΒΕΡΟΙΑΣ – Δ.Σ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
0-2
0-2 α.α.
Δ.Σ. ΑΓΡΙΝΙΟΥ – Δ.Σ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ
2-0




4η    ΑΓΩΝ.
9η    ΑΓΩΝ.



Δ.Σ. ΚΕΡΚΥΡΑΣ – Δ.Σ. ΒΕΡΟΙΑΣ


Δ.Σ. ΑΓΡΙΝΙΟΥ – Δ.Σ. ΒΟΛΟΥ
0-1

Δ.Σ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ – Δ.Σ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
4-0




5η    ΑΓΩΝ.
10η   ΑΓΩΝ.



Δ.Σ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ – Δ.Σ. ΚΕΡΚΥΡΑΣ
5-0

Δ.Σ. ΒΕΡΟΙΑΣ – Δ.Σ. ΑΓΡΙΝΙΟΥ
0-2

Δ.Σ. ΒΟΛΟΥ – Δ.Σ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ
4-5


ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  Δ΄ ΟΜΙΛΟΥ

Α/Α
ΟΜΑΔΑ
ΑΓΩΝΕΣ
ΒΑΘΜΟΙ
ΤΕΡΜΑΤΑ
ΝΙΚΕΣ
ΙΣΟΠΑΛ.
ΗΤΤΕΣ








1
Δ.Σ. ΑΓΡΙΝΙΟΥ
7
18
15-6
6
0
1
2
Δ.Σ. ΒΟΛΟΥ
7
18
22-9
6
0
1
3
Δ.Σ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ
7
18
23-9
6
0
1
4
Δ.Σ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
7
9
12-11
3
0
4
5
Δ.Σ. ΚΕΡΚΥΡΑΣ
7
0
7-29
0
0
7
6
Δ.Σ. ΒΕΡΟΙΑΣ
7
0
2-17
0
0
7










ΤΡΙΤΟΣ
ΒΑΘΜΟΙ ΜΕ ΠΡΩΤΟ
ΒΑΘΜΟΙ ΜΕ ΔΕΥΤΕΡΟ
ΒΑΘΜΟΙ ΜΕ ΤΕΤΑΡΤΟ
ΣΥΝΟΛΟ ΑΓΩΝΩΝ
ΣΥΝΟΛΟ ΒΑΘΜΩΝ
ΤΕΡΜΑΤΑ ΜΕ 1Ο , 2Ο ΚΑΙ 4Ο







ΤΡΙΚΑΛΑ
0
3
3
3
6
9-6

Σ.Σ.:  1)  Όπου α.α. = άνευ αγώνος
2) Η ΒΕΡΟΙΑ είναι στην τελευταία θέση του ομίλου γιατί δεν προσήλθε να αγωνισθεί σε  δύο αγώνες.


ΕΙΔΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ ΑΓΡΙΝΙΟΥ – ΒΟΛΟΥ - ΤΡΙΚΑΛΩΝ
(Άρθρο 21 Κ.Π.Π.Π.Δ.Σ.)


Α/Α
ΟΜΑΔΑ
ΑΓΩΝΕΣ
ΒΑΘΜΟΙ
ΤΕΡΜΑΤΑ
ΝΙΚΕΣ
ΙΣΟΠΑΛ.
ΗΤΤΕΣ








1
Δ.Σ. ΑΓΡΙΝΙΟΥ
2
3
2-1
1
0
1
2
Δ.Σ. ΒΟΛΟΥ
2
3
5-5
1
0
1
3
Δ.Σ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ
2
3
5-6
1
0
1


























ΣΧΟΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΕΤΑΡΤΟ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟ ΟΜΙΛΟ

      Στον τέταρτο όμιλο, η ομάδα του ΒΟΛΟΥ πέρασε εύκολα από την ΚΕΡΚΥΡΑ με σκορ 4-0 ενώ η ομάδα της ΒΕΡΟΙΑΣ για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική δεν μπόρεσε να ξεπεράσει τα προβλήματά της και παραιτήθηκε του αγώνα της με τα ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ εκτός έδρας ενώ το ντέρμπυ του ομίλου ανάμεσα στα ΤΡΙΚΑΛΑ και το ΑΓΡΙΝΙΟ αναβλήθηκε με αίτημα του Αγρινίου.
      Στον όμιλο αυτό, συνεχίζει να γίνεται μάχη για την κατάκτηση των δύο προνομιούχων θέσεων ανάμεσα σε ΑΓΡΙΝΙΟ, ΒΟΛΟ και ΤΡΙΚΑΛΑ. Χαρακτηριστικό είναι ότι καμία από τις άλλες τρεις ομάδες του ομίλου δεν έχει καταφέρει, μέχρι στιγμής τουλάχιστον, να «κόψει» βαθμό από τις ομάδες αυτές.
      Σε καλύτερη μοίρα από τους άλλους διεκδικητές των δύο θέσεων βρίσκονται τα ΤΡΙΚΑΛΑ αφού αντιμετωπίζουν και τους δύο στο γήπεδό τους ενώ η ομάδα του ΒΟΛΟΥ έχει το ΑΓΡΙΝΙΟ στην έδρα του και τα ΤΡΙΚΑΛΑ εκτός έδρας. Όλα δείχνουν ότι η μάχη για την κατάκτηση των δύο πρώτων θέσεων θα είναι ανοιχτή μέχρι την τελευταία αγωνιστική.
      Είναι βέβαιο ότι η τρίτη ομάδα του ομίλου αυτού θα είναι μία από εκείνες που θα διεκδικήσουν την θέση του καλύτερου τρίτου όλων των ομίλων.



























ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΚΑΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ

Ε΄  ΟΜΙΛΟΣ 


1η   ΑΓΩΝ.
6η    ΑΓΩΝ.



ΑΡΜΕΝΟΠΟΥΛΟΣ/ΜΕΓΑΣ ΑΛ – Δ.Σ. ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ/ΔΡΑΜΑΣ
2-0 α.α.
2-2
Δ.Σ. ΛΑΡΙΣΑΣ – Δ.Σ. ΕΔΕΣΣΑΣ
0-0
4-2
Δ.Σ. ΡΟΔΟΥ – ΡΕΠΟ





2η   ΑΓΩΝ.
7η   ΑΓΩΝ.



Δ.Σ. ΕΔΕΣΣΑΣ – ΑΡΜΕΝΟΠΟΥΛΟΣ/ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
0-0
1-5
Δ.Σ. ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ/ΔΡΑΜΑΣ – Δ.Σ. ΡΟΔΟΥ
1-0

Δ.Σ. ΛΑΡΙΣΑΣ – ΡΕΠΟ





3η    ΑΓΩΝ.
8η   ΑΓΩΝ.



Δ.Σ. ΡΟΔΟΥ – Δ.Σ. ΕΔΕΣΣΑΣ
4-0
0-1
ΑΡΜΕΝΟΠΟΥΛΟΣ/ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ – Δ.Σ. ΛΑΡΙΣΑΣ
4-1

Δ.Σ. ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ/ΔΡΑΜΑΣ – ΡΕΠΟ





4η    ΑΓΩΝ.
9η    ΑΓΩΝ.



Δ.Σ. ΡΟΔΟΥ – ΑΡΜΕΝΟΠΟΥΛΟΣ/ ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

0-1
Δ.Σ. ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ/ΔΡΑΜΑΣ – Δ.Σ. ΛΑΡΙΣΑΣ
3-3

Δ.Σ. ΕΔΕΣΣΑΣ – ΡΕΠΟ





5η    ΑΓΩΝ.
10η   ΑΓΩΝ.



Δ.Σ. ΕΔΕΣΣΑΣ – Δ.Σ. ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ/ΔΡΑΜΑΣ
2-1

Δ.Σ. ΛΑΡΙΣΑΣ – Δ.Σ. ΡΟΔΟΥ


ΑΡΜΕΝΟΠΟΥΛΟΣ/ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ - ΡΕΠΟ



ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  Ε΄ ΟΜΙΛΟΥ

Α/Α
ΟΜΑΔΑ
ΑΓΩΝΕΣ
ΒΑΘΜΟΙ
ΤΕΡΜΑΤΑ
ΝΙΚΕΣ
ΙΣΟΠΑΛ.
ΗΤΤΕΣ








1
ΑΡΜΕΝΟΠΟΥΛΟΣ/Μ. ΑΛΕ
6
14
14-4
4
2
0
2
Δ.Σ. ΕΔΕΣΣΑΣ
7
8
6-14
2
2
3
3
Δ.Σ. ΛΑΡΙΣΑΣ
4
5
8-9
1
2
1
4
Δ.Σ. ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ/ΔΡΑΜ
5
5
7-9
1
2
2
5
Δ.Σ. ΡΟΔΟΥ
4
4
4-3
1
0
3
6









ΤΡΙΤΟΣ
ΒΑΘΜΟΙ ΜΕ ΠΡΩΤΟ
ΒΑΘΜΟΙ ΜΕ ΔΕΥΤΕΡΟ
ΒΑΘΜΟΙ ΜΕ ΤΕΤΑΡΤΟ
ΣΥΝΟΛΟ ΑΓΩΝΩΝ
ΣΥΝΟΛΟ ΒΑΘΜΩΝ
ΤΕΡΜΑΤΑ ΜΕ 1Ο , 2Ο ΚΑΙ 4Ο







ΛΑΡΙΣΑ
0
4
1
4
5
8-9

Σ.Σ.:  1)  Όπου α.α. = άνευ αγώνος
2) Η ομάδα του Δ.Σ. ΔΡΑΜΑΣ/ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ δεν προσήλθε να αγωνιστεί στον εκτός έδρας αγώνα με την ομάδα του ΑΡΜΕΝΟΠΟΥΛΟΥ/ΜΕΓΑ  ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, κι αφού συντάχθηκε φύλο αγώνα ο αγώνας κατακυρώθηκε με σκορ 2-0 στην ομάδα του ΑΡΜΕΝΟΠΟΥΛΟΥ/ΜΕΓΑ  ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ























ΣΧΟΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΕΜΠΤΟ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟ ΟΜΙΛΟ

      Στον πέμπτο όμιλο, είχαμε δύο αγώνες, με την ομάδα της ΡΟΔΟΥ στην πρώτη εμφάνιση στην έδρα της να κάνει εμφατική νίκη με σκορ 4-0 επί της ΕΔΕΣΣΑΣ βάζοντας φωτιά στη μάχη για την διεκδίκηση της δεύτερης θέσης ενώ ο ΑΡΜΕΝΟΠΟΥΛΟΣ/ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ στραβοπάτησε, εκτός έδρας όμως, αφού ήλθε ισόπαλος  με την ομάδα της ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ/ΔΡΑΜΑΣ με σκορ 2-2, αποτέλεσμα όμως που θεωρούμε ότι δεν του δημιουργεί κάποια ανησυχία στην πορεία του για την κατάληψη της πρώτης θέσης του ομίλου.
      Μετά τα αποτελέσματα της αγωνιστικής αυτής, εκτός από την πρώτη, όλες οι άλλες θέσεις του ομίλου είναι ανοιχτές.
     

     
















ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΚΑΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ

ΣΤ΄  ΟΜΙΛΟΣ 


1η   ΑΓΩΝ.
6η    ΑΓΩΝ.



CONTRA LEGEM ΑΘΗΝΩΝ – ΙΣΟΚΡΑΤΗΣ ΑΘΗΝΩΝ
0-0
1-2
Δ.Σ. ΠΕΙΡΑΙΑ – Δ.Σ. ΠΑΤΡΩΝ
3-1
0-3
Δ.Σ. ΧΑΝΙΩΝ – ΡΕΠΟ





2η   ΑΓΩΝ.
7η   ΑΓΩΝ.



Δ.Σ. ΠΑΤΡΩΝ - CONTRA LEGEM ΑΘΗΝΩΝ
4-1
4-0
Δ.Σ. ΠΕΙΡΑΙΑ – Δ.Σ. ΧΑΝΙΩΝ
3-0
1-2
ΙΣΟΚΡΑΤΗΣ ΑΘΗΝΩΝ – ΡΕΠΟ





3η    ΑΓΩΝ.
8η   ΑΓΩΝ.



CONTRA LEGEM ΑΘΗΝΩΝΔ.Σ. ΠΕΙΡΑΙΑ
1-1

Δ.Σ. ΧΑΝΙΩΝ – ΙΣΟΚΡΑΤΗΣ ΑΘΗΝΩΝ
3-4
0-5
Δ.Σ. ΠΑΤΡΩΝ – ΡΕΠΟ





4η    ΑΓΩΝ.
9η    ΑΓΩΝ.



Δ.Σ. ΧΑΝΙΩΝ – CONTRA LEGEM ΑΘΗΝΩΝ
4-1

ΙΣΟΚΡΑΤΗΣ ΑΘΗΝΩΝ – Δ.Σ. ΠΑΤΡΩΝ
2-2

Δ.Σ. ΠΕΙΡΑΙΑ – ΡΕΠΟ





5η    ΑΓΩΝ.
10η   ΑΓΩΝ.



Δ.Σ. ΠΑΤΡΩΝ – Δ.Σ. ΧΑΝΙΩΝ
5-2

Δ.Σ. ΠΕΙΡΑΙΑ – ΙΣΟΚΡΑΤΗΣ ΑΘΗΝΩΝ
1-0

CONTRA LEGEM ΑΘΗΝΩΝ – ΡΕΠΟ



ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΣΤ΄ ΟΜΙΛΟΥ

Α/Α
ΟΜΑΔΑ
ΑΓΩΝΕΣ
ΒΑΘΜΟΙ
ΤΕΡΜΑΤΑ
ΝΙΚΕΣ
ΙΣΟΠΑΛ.
ΗΤΤΕΣ








1
Δ.Σ. ΠΑΤΡΩΝ
6
13
19-8
4
1
1
2
ΙΣΟΚΡΑΤΗΣ ΑΘΗΝΩΝ
6
11
13-7
3
2
1
3
Δ.Σ. ΠΕΙΡΑΙΑ
6
10
9-7
3
1
2
4
Δ.Σ. ΧΑΝΙΩΝ
6
6
11-19
2
0
4
5
CONTRA LEGEM ΑΘΗΝΩΝ
6
2
4-15
0
2
4
6









ΤΡΙΤΟΣ
ΒΑΘΜΟΙ ΜΕ ΠΡΩΤΟ
ΒΑΘΜΟΙ ΜΕ ΔΕΥΤΕΡΟ
ΒΑΘΜΟΙ ΜΕ ΤΕΤΑΡΤΟ
ΣΥΝΟΛΟ ΑΓΩΝΩΝ
ΣΥΝΟΛΟ ΒΑΘΜΩΝ
ΤΕΡΜΑΤΑ ΜΕ 1Ο , 2Ο ΚΑΙ 4Ο







Δ.Σ. ΠΕΙΡΑΙΑ
3
3
3
5
9
8-6

ΣΧΟΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΚΤΟ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟ ΟΜΙΛΟ

      Στον έκτο όμιλο, το τριήμερο αυτό είχαμε τα δύο εκτός έδρας παιχνίδια της ομάδας των ΧΑΝΙΩΝ με ΙΣΟΚΡΑΤΗ ΑΘΗΝΩΝ όπου έχασε με σκορ 5-0 και με την ΠΑΤΡΑ όπου επίσης έχασε με σκορ 5-2 κι έτσι ψαλιδίστηκαν οι ελπίδες της να κερδίσει κάτι καλύτερο από την τέταρτη θέση.
      Αντίθετα τόσο η ομάδα της ΠΑΤΡΑΣ όσο και αυτή του ΙΣΟΚΡΑΤΗ ενίσχυσαν την θέση τους απέναντι στον ΠΕΙΡΑΙΑ.
      Η ομάδα των ΠΑΤΡΩΝ, συνεχίζοντας την πολύ καλή φετινή της πορεία, απέκτησε προβάδισμα για την κατάκτηση της πρώτης θέσης στον όμιλό της, αφού έχει να αντιμετωπίσει εντός έδρας, σ’ έναν σημαντικό αγώνα που ενδεχομένως να κρίνει και την πρώτη θέση, την ομάδα του ΙΣΟΚΡΑΤΗ ΑΘΗΝΩΝ, ενώ την τελευταία αγωνιστική έχει να πάει στα ΧΑΝΙΑ σ’ ένα αδιάφορο για την γηπεδούχο ομάδα παιχνίδι. Σημαντικό το γεγονός ότι σε περίπτωση ισοβαθμίας με τους ΔΙΚΗΓΟΡΟΥΣ ΠΕΙΡΑΙΑ υπερτερεί στα μεταξύ τους παιχνίδια (ήττα με σκορ 1-3 εκτός, νίκη με σκορ 3-0 εντός).
      Η δεύτερη θέση του ομίλου, εκτός απροόπτου, θα κριθεί την τελευταία αγωνιστική στον αγώνα ανάμεσα στις ομάδες ΙΣΟΚΡΑΤΗΣ – ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ ΠΕΙΡΑΙΑ.  Μέχρι τότε, οι ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ ΠΕΙΡΑΙΑ που πλέον μειονεκτούν κατά ένα βαθμό του ΙΣΟΚΡΑΤΗ, έχουν να αντιμετωπίσουν  εντός έδρας την ομάδα της CONTRA LEGEM που, όμως, στον πρώτο γύρο της είχε κάνει τη ζημιά (ισοπαλία με σκορ 1-1).
      Η ομάδα του ΙΣΟΚΡΑΤΗ έχει να αγωνιστεί με την ΠΑΤΡΑ εκτός έδρας, όπου ακόμη κι αν χάσει της αρκεί μία νίκη στον τελευταίο αγώνα με τους ΔΙΚΗΓΟΡΟΥΣ ΠΕΙΡΑΙΑ για να πάρει το ένα από τα δύο εισιτήρια του ομίλου για την τελική φάση.
      Η τρίτη ομάδα και του ομίλου αυτού θα είναι μία από εκείνες που θα διεκδικήσουν την θέση του καλύτερου τρίτου όλων των ομίλων.

        








ΕΙΔΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΩΝ ΤΡΙΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΟΜΙΛΩΝ

Α/Α
ΤΡΙΤΟΙ
ΣΥΝΟΛΟ
ΑΓΩΝΩΝ
ΣΥΝΟΛΟ
 ΒΑΘΜΩΝ
ΒΑΘΜΟΙ ΜΕ ΠΡΩΤΟ
ΒΑΘΜΟΙ ΜΕ ΔΕΥΤΕΡΟ
ΒΑΘΜΟΙ ΜΕ ΤΕΤΑΡΤΟ
ΤΕΡΜΑΤΑ ΜΕ 1Ο , 2Ο ΚΑΙ 4Ο








1
Δ.Σ. ΠΕΙΡΑΙΑ
5
9
3
3
3
8-6
2
Δ.Σ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ
3
6
0
3
3
9-6
3
ΔΡΑΚΩΝ ΑΘΗΝΩΝ
4
5
1
1
3
4-4
4
Δ.Σ. ΛΑΡΙΣΑΣ
4
5
0
4
1
8-9
5
Δ.Σ. ΞΑΝΘΗΣ
3
3
0
0
3
3-6
6
ΝΟΜΟΣ ΑΘΗΝΩΝ
4
1
0
0
1
4-17




















ΟΙ ΔΕΚΑΕΞΙ (16) ΤΗΣ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ
Α/Α
ΟΜΑΔΕΣ
ΟΜΙΛΟΣ
ΤΡΟΠΟΣ ΠΡΟΚΡΙΣΗΣ




1
Δ.Σ. ΧΑΛΚΙΔΑΣ
*********
ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΡΙΑ
2

Α
ΠΡΩΤΟΣ Α ΟΜΙΛΟΥ
3

Α
ΔΕΥΤΕΡΟΣ Α ΟΜΙΛΟΥ
4
ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ  ΑΘΗΝΩΝ
Β
ΠΡΩΤΟΣ Β ΟΜΙΛΟΥ
5

Β
ΔΕΥΤΕΡΟΣ Β ΟΜΙΛΟΥ
6

Γ
ΠΡΩΤΟΣ Γ ΟΜΙΛΟΥ
7

Γ
ΔΕΥΤΕΡΟΣ Γ ΟΜΙΛΟΥ
8

Δ
ΠΡΩΤΟΣ Δ ΟΜΙΛΟΥ
9

Δ
ΔΕΥΤΕΡΟΣ Δ ΟΜΙΛΟΥ
10

Ε
ΠΡΩΤΟΣ Ε ΟΜΙΛΟΥ
11

Ε
ΔΕΥΤΕΡΟΣ Ε ΟΜΙΛΟΥ
12

ΣΤ
ΠΡΩΤΟΣ ΣΤ ΟΜΙΛΟΥ
13

ΣΤ
ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΣΤ ΟΜΙΛΟΥ
14


ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΤΡΙΤΟΣ
15


WILD  CARD
16


WILD CARD