Δευτέρα, 28 Νοεμβρίου 2016

ΦΙΛΙΚΟ ΜΕ ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΕΥΗΝΟΧΩΡΙΟΥ!


Την Τετάρτη 30-11-2016 και ώρα 15:30 η ομάδα δίνει φιλικό αγώνα με την Αθλητική Ένωση Ευηνοχωρίου, στο Ευηνοχώρι Μεσολογγίου. Η αναχώρηση θα γίνει από τα Δικαστήρια στις 13:30 με ΙΧ.

Τρίτη, 22 Νοεμβρίου 2016

ΦΙΛΙΚΟ ΜΕ ΜΕΙΚΤΗ

Αύριο, Τετάρτη 23-11-2016 και ώρα 15:15, στις εγκαταστάσεις Ζαχαράκη στο Δοκίμι, θα διεξαχθεί φιλικό παιχνίδι με ομάδα επιλέκτων. Η παρουσία όλων απαραίτητη. 

ΩΡΑ ΑΓΩΝΑ 15:15

ΩΡΑ ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗΣ  14:45




Δευτέρα, 21 Νοεμβρίου 2016

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α ΦΑΣΗΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ


ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ 

Λαρισα- Αριστοτελης 1-2

Έδεσσα/Γιαννιτσα - Ξάνθη 2-0 α.α.

Καβάλα - Τρίκαλα 0-3

Βολος - Κατερίνη 5-2

Κέρκυρα- Ιωάννινα (26-27/11)


ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ 

Πύργος- Πάτρα 3-2

Ισοκράτης- Πειραιάς 0-1

Ρόδος- Δημοσθένης 3-1

Δράκων- Νόμος 2-1

Ρέθυμνο- Ηράκλειο 2-1


Κόρινθος- Sui Generis 0-7

Τρίτη, 15 Νοεμβρίου 2016

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΥΠΕΛΛΟΥ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α ΦΑΣΗΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ 

Λαρισα- Αριστοτελης 1-2

Έδεσσα/Γιαννιτσα - Ξάνθη 2-0 α.α.

Καβάλα - Τρίκαλα (19/11)

Βολος - Κατερίνη (20/11)

Κέρκυρα- Ιωάννινα (26-27/11)


ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ 

Πύργος- Πάτρα 3-2

Ισοκράτης- Πειραιάς 0-1

Ρόδος- Δημοσθένης 3-1

Δρακων- Νόμος (18-20/11)

Ρέθυμνο- Ηράκλειο (19-20/11)

Κόρινθος- Sui Generis 0-7



Δευτέρα, 24 Οκτωβρίου 2016

ΚΛΗΡΩΣΗ ΚΥΠΕΛΛΟΥ (Τα φαβορί περνούν αέρα...)

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΔΣΤΡΙΚΑΛΩΝ ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ ΤΟΥ 2ου ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΔΙΚΗΓΟΡΙΚΩΝ ΣΥΛΛΟΓΩΝ
ΚΛΗΡΩΣΗ Α ΚΑΙ Β ΦΑΣΗΣ 2ου ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΔΙΚΗΓΟΡΙΚΩΝ ΣΥΛΛΟΓΩΝ
Σας ενημερώνουμε ότι οι δηλώσεις συμμετοχής για το 2ο Πανελλήνιο Κύπελλο Δικηγορικών Συλλόγων έχουν ολοκληρωθεί και η διοργανώτρια Αρχή προχώρησε στην κλήρωση της Α΄ και Β΄ Φάσης . H κλήρωση, έγινε ως είχαμε ενημερώσει, αφού οι ομάδες που δήλωσαν συμμετοχή χωρίστηκαν το πρώτον με γεωγραφικά κριτήρια και σ΄αυτήν συμμετείχαν 25 ομάδες δικηγορικών Συλλόγων από όλη την Ελλάδα.

Οι Όμιλοι χωρίστηκαν σε Βορρά και Νότο και συμπεριλαμβάνουν τις εξής ομάδες :
ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ :
1.- Αριστοτέλης Θεσσαλονίκης
2.- Αρμενόπουλος/ Μέγα Αλέξανδρος Θεσσαλονίκης
3.- Τρίκαλα
4.- Βόλος
5.- Ξάνθη
6.- Έδεσσα-Γιαννιτσά
7.- Καβάλα
8.- Κατερίνη
9.- Ιωάννινα
10.- Κέρκυρα
11.- Λάρισα
ΚΛΗΡΩΣΗ ΒΟΡΕΙΟΥ ΟΜΙΛΟΥ Α΄ΦΑΣΗΣ :
Ζευγάρι Α : Κέρκυρα-Ιωάννινα
Ζευγάρι Β : Λάρισα-Αριστοτέλης
Ζευγάρι Γ : Καβάλα-Τρίκαλα
Ζευγάρι Δ : Βόλος-Κατερίνη
Ζευγάρι Ε : Έδεσσα/Γιαννιτσά - Ξάνθη
Άνευ αγώνος προκρίνεται στην επόμενη Φάση η ομάδα του Αρμενόπουλου/Μέγα Αλέξανδρου Θεσσαλονίκης.
ΚΛΗΡΩΣΗ ΒΟΡΕΙΟΥ ΟΜΙΛΟΥ Β΄ΦΑΣΗΣ :
Νικητής Ζευγαριού Β με νικητή Ζευγαριού Ε
Νικητής Ζευγαριού Γ με νικητή Ζευγαριού Δ
Νικητής Ζευγαριού Α με Αρμενόπουλο/Μέγα Αλέξανδρο Θεσσαλονίκης.

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ:
1.- Σόλων
2.- Δράκων
3.- Αγρίνιο
4.- Πάτρα
5.- Πύργος
6.- Ρόδος
7.- Ρέθυμνο
8.- Ηράκλειο
9.- Δημοσθένης
10.- Νόμος
11.- Ισοκράτης
12.- Sui Generis
13.-Πειραιάς
14.- Κόρινθος
ΚΛΗΡΩΣΗ ΝΟΤΙΟΥ ΟΜΙΛΟΥ Α΄ΦΑΣΗΣ :
Ζευγάρι Α : Κόρινθος- Sui Generis
Ζευγάρι Β : Δράκων-Νόμος
Ζευγάρι Γ : Ρόδος-Δημοσθένης
Ζευγάρι Δ : Ρέθυμνο-Ηράκλειο
Ζευγάρι Ε : Ισοκράτης-Πειραιάς
Ζευγάρι Ζ : Πύργος-Πάτρα
Άνευ αγώνος προκρίνονται στην επόμενη Φάση οι ομάδες του Σόλωνα και του Αγρινίου.
ΚΛΗΡΩΣΗ ΝΟΤΙΟΥ ΟΜΙΛΟΥ Β΄ΦΑΣΗΣ :
Νικητής Ζευγαριού Α με Αγρίνιο
Νικητής Ζευγαριού Γ με νικητή Ζευγαριού Ζ
Σόλων με Ζευγαριού Δ.
Άνευ αγώνος προκρίνονται στην επόμενη Φάση οι νικητές του Ζευγαριού Β και του Ζευγαριού Ε της πρώτης Φάσης.
Μετά το τέλος των δύο πρώτων Φάσεων(όπου η κλήρωση έγινε βάσει γεωγραφικών κριτηρίων)θα προκύψουν οκτώ(8) ομάδες (3 από το Βόρειο Όμιλο και 5 από το Νότιο Όμιλο). Η κλήρωση της Γ΄ Φάσης θα γίνει αμέσως μετά την ολοκλήρωση των αγώνων των δύο πρώτων Φάσεων δίχως να υφίστανται πλέον γεωγραφικοί περιορισμοί.
Να σημειωθεί τέλος, ότι γηπεδούχος θεωρείται (και στην Α΄ αλλά και στην Β΄ Φάση) η ομάδα που εμφανίζεται πρώτη στην κλήρωση σε κάθε ζευγάρι. Βέβαια, δίνεται η δυνατότητα κατόπιν κοινής συμφωνίας και συνεννόησης μεταξύ των διαγωνιζόμενων ομάδων η έδρα να αλλάξει, εφόσον οι διαγωνιζόμενες ομάδες το επιθυμούν.
Τέλος, οι αγώνες της Ά Φάσης θα πραγματοποιηθούν το Σαββατοκύριακο 12 και 13 Νοεμβρίου.
Οι αγώνες της Β΄ Φάσης θα πραγματοποιηθούν το Σαββατοκύριακο 3 και 4 Δεκεμβρίου όπως αρχικά σας είχαμε ενημερώσει. 

ΤΡΙΚΑΛΑ 24 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2016

Πέμπτη, 21 Ιουλίου 2016

Περί ανάληψης πρωταθλήματος

Το 33ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ποδοσφαίρου των Δικηγορικών Συλλόγων της Χώρας στο Αγρίνιο.
Την 3η Ιουλίου 2016 συνήλθε στη Χαλκίδα η Πανελλήνια Συνδιάσκεψη των εκπροσώπων των Ποδοσφαιρικών Ομάδων των Δικηγορικών Συλλόγων της Χώρας, έκανε ομόφωνα δεκτό το αίτημα του Δικηγορικού Συλλόγου Αγρινίου να αναλάβει τη διοργάνωση του 33ου Πανελληνίου Πρωταθλήματος Ποδοσφαιρικών Ομάδων των Δικηγορικών Συλλόγων για το έτος 2017 και απεφάσισε τη διεξαγωγή του στο Αγρίνιο περί τα τέλη Ιουνίου 2017.
Αναφέρει ο Δικηγορικός Σύλλογος Αγρινίου για την εξέλιξη αυτή: «Είναι μια σημαντική απόφαση όχι μόνο για τους Δικηγόρους, αλλά κυρίως και προεχόντως για τον τόπο μας καθ’ όσον για δέκα πέντε περίπου ημέρες οι ρυθμοί στην περιοχή μας θα κυλούν με το σαφή επηρεασμό από το εν λόγω πρωτάθλημα, δεδομένου ότι εκτός των ασχολουμένων με το καθαρά αθλητικό αντικείμενο, η επίσκεψη και η διαρκής παραμονή στην πόλη του Αγρινίου και στις γειτονικές πόλεις πεντακοσίων (500) περίπου δικηγόρων από όλη τη χώρα, θα παράσχει τη δυνατότητα όχι μόνο να αναπτυχθούν περισσότερο η επικοινωνία μεταξύ των μελών των Δικηγορικών Συλλόγων, αλλά κυρίως να γνωρίσουν οι επισκέπτες αθλητές και οι συνοδεύοντες αυτούς, την πόλη μας και την περιοχή μας».

Τρίτη, 5 Ιουλίου 2016

ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ

Δράκων         - S Generis

Σόλων           - Τρίκαλα

Άρμα             - Πάτρα

Αριστοτέλης - Χαλκίδα

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 3ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ

Αριστοτέλης - Πάτρα: 0-0

Βόλος - Sui generis: 1-4

Τρίκαλα - Δράκων: 0-0

Ρόδος - Πειραιάς: 1-2

Σόλων - Δημοσθένης: 3-0

Γιάνννενα - Καλαμάτα: 9-2

Χαλκίδα - Άρμα: 1-3

Κυριακή, 3 Ιουλίου 2016

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ


Πάτρα - Καλαμάτα: 0-0

Αριστοτέλης - Γιάννενα: 3-3

Δημοσθένης - Βόλος: 4-2

Πειραιάς - Τρίκαλα: 1-2

Σόλων - Sui generis: 3-0

Δράκων - Ρόδος: 3-0

Αρμα - Ξάνθη: 1-0

Παρασκευή, 1 Ιουλίου 2016

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 1ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ


Δράκων - Πειραιάς: 2-0

Σόλων - Βόλος: 4-0

Sui generis - Δημοσθένης: 3-0

Πάτρα - Γιάννενα: 3-2

Χαλκίδα - Ξάνθη: 1-0

Αριστοτέλης - Καλαμάτα: 6-1

Τρίκαλα - Ρόδος: 4-1